דלג לתוכן דלג לפוטר

הליכי גירושין

תוכן עניינים

משרד עו"ד ספיר בן אליהו, עורך דין לענייני גירושין, מייצג בני זוג בהליך מורכב זה. החל מהשלב הראשוני שבו אתם מתלבטים בדבר ההשלכות הכלכליות של פירוק המשפחה ועד לחתימת הסכם הגירושין והגט הסופי. צוות המשרד בקיא בשתי הערכאות, הן בבית הדין הרבני והן בבית המשפט לענייני משפחה, ומסייעים גם בהליכי הגישור.
לפני שאתם ניגשים לפירוק החבילה חשוב שיהיו באמתחתכם כל הכלים לביצוע נכון של חלוקת הרכוש, החלטה על זמני השהות (הסדרי הראייה), בחירה נכונה של האחריות ההורית (אחריות הורית משותפת או זמני שהות רבים יותר לאחד ההורים) ועוד. עורך דין לענייני גירושין המלווה אתכם בכל צעד ושעל בתהליך, יסייע לכם לקבל את ההחלטות המתאימות ביותר לאינטרס שלכם, החלטה שתשפיע על מצבכם הפיננסי, הרגשי ואפילו המשפחתי לאורך העשורים הבאים.
בדף זה המידע החשוב ביותר על נושא הגירושין מובא לפניכם, כדי שתוכלו להכיר את הנושא לעומק, ולבחור עו"ד גירושין המתאים עבורכם.

מרוץ הסמכויות – מדוע חשוב להגיע במהירות לעו"ד גירושין

רבים מכירים את הנושא המוכר בתור "מרוץ הסמכויות". חלק מהזוגות מתגרשים בבתי הדין הרבניים ואחרים בבית המשפט לענייני משפחה. בעבר, נשים היו מעדיפות להתגרש רק בבתי המשפט משום שבתי הדין הרבני היו פוסקים לרעתן בחלק מהמקרים. כיום, צריך להכיר כל סיטואציה משפחתית לעומק כדי לבחור את הערכאה המתאימה, ולכן ייעוץ מקיף עם עורך דין לענייני גירושין יסייע לבחור את המקום המתאים ביותר עבורכם להגיש את התביעה, כדי לזכות בהסכם גירושין לטובתכם.

הדין לגבי גירושין בישראל

הדין לגבי גירושין בישראל, כפי שיגיד לכם כל עורך דין לענייני גירושין, הוא על פי המשפט העברי. הדיונים השונים שבו מבוססים על שילוב בין המשפט העברי על פי עקרונות שהובאו במסכת גיטין ובמסכת קידושין, לצד עקרונות הנוגעים לטובת הילד ותחום המזונות הלקוחים מהמשפט הארחי. לכן, לבית הדין הרבני יש סמכות לאשר גירושין או לפסול אותם.

עילות גירושין – עו"ד גירושין מומחה יסייע לכם להגדיר את העילה המתאימה

קיימות מספר סיבות המוגדרות כעילות לגירושין. הראשונה היא בגידה של בת הזוג בבעל או בגידה של הבעל בבת הזוג. בהקשר זה ניתנת עדיפות לבעל משום שגם אם בגד, בית הדין הרבני עדיין עשוי שלא לאשר את התרת הנישואין ולחייב את שני בני הזוג לנסות להשלים (שלום בית).
עילת גירושין נוספת היא מומים גופניים שונים, למשל אישה שלא יכולה ללדת, עקרות של הבעל וכן בעיות פיזיות או נפשיות נוספות שלא היו ידועות מראש. עו"ד גירושין מנוסה יכול לסייע לכם לדעת האם מום כלשהו נחשב לעילה כזו או לאו.
עילות נוספות יכולות להיות בעל שאינו עובד כדי לפרנס את המשפחה, התמכרות לסמים, אישה שמכשילה את בעלה בענייני דת (אם זה מקפיד על שמירת מצוות) ועוד. עו"ד גירושין מנוסה יוכל לציין בפניכם אם העילה שאתם מעוניינים להתגרש בעטיה תספיק כדי למנוע מבית־הדין הרבני לנסות ולהגיע לשלום בית.
אם שני הצדדים מאסו זה בזה הדבר עשוי להוות עילה לגירושין, אך אם בן זוג אחד מעוניין להמשיך ולנסות להגיע לשלום בית (גם אם הוא עושה זאת באופן מעושה) לא ניתן לכפות עליו גט. לכן, ישנן נשים רבות בישראל שהן מסורבות גט. עורך דין לענייני גירושין יכול לסייע לעיתים לפתור מחלוקת כזו בסיוע בית הדין הרבני על ידי הטלת סנקציות שונות על סרבני גט.

הגשת תביעת גירושין בסיוע עורך דין לענייני גירושין

תחילת התהליך להשגת הגט המיוחל היא באמצעות הגשה של תביעת גירושין. בדרך כלל בן הזוג שמעוניין להתגרש פונה לשירותי עו"ד גירושין מקצועי להגשת תביעה זו. חשוב לדעת כי לא בכל מקרה מוגשת תביעה, ולעיתים ניתן לבצע הליך של גירושין בהסכמה, כאשר בני הזוג מעוניינים שניהם להתיר את קשר הנישואין ביניהם. התביעה מוגשת בבית הדין הרבני אומנם, אך את ליבון הנושאים השונים בתביעה ניתן לבחור אם לבצע בבית־המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני בסיועו של עורך דין לענייני גירושין. לקריאת מידע נוסף על הגשת תביעת גירושין עברו לעמוד הזה באתר >

הסכם גירושין – אל תתפתו לעשות זאת ללא עו"ד גירושין

בתום הליך הגירושין מגיעים להחלטות הנוגעות לדמי המזונות לילדים, החלטות בנושא המגורים, חלוקת הרכוש וזמני השהות עם עורך דין לענייני גירושין. כל ההסכמות לאחר דיונים בבית המשפט נרשמות במסמך מסודר שמובא לאישורו של בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני. מסמך זה מכונה הסכם גירושין. האישור הזה מתקבל לאחר דיון שבו הערכאה שתעניק את האישור מוודאת ששני בני הזוג מודעים לכל הסעיפים הרשומים בו. עו"ד גירושין מקצועי יכין אתכם לדיון הזה, כדי שתדעו בדיוק מה להגיד ולמה לצפות. כדי לקרוא עוד מידע על הסכם הגירושין עברו לדף הזה >

מזונות – חשוב לחשב אותם מראש עם עו"ד גירושין

בעת הדיונים בנושא הגירושין עדיין קיימת חובה של ההורים לכלכל את ילדיהם, וכן חובה של הבעל לזון את אשתו. עד הגט האישה עשויה להיות זכאית למזונות אישה אותם היא יכול לתבוע בסיוע עו"ד גירושין, ולאחר הגט הילדים יכולים להמשיך ולקבל סיוע מבן הזוג שעימו אינם מתגוררים בדמות מזונות ילדים, נושא שעליו מומלץ להתייעץ עם עורך דין לענייני גירושין. לכל המידע על דמי מזונות, היכנסו לפה >

קבעו משמורת / זמני שהות בסיוע עו"ד גירושין

נושא חשוב נוסף שעליו מחליטים בזמן הדיונים על גירושין הוא נושא הסדרי השהות. בעבר נושא זה היה מכונה משמורת. לא אחת עורך דין לענייני גירושין צריך לסייע לפתור את המחלוקות בתחום, לסייע להגיע להסכם של משמורת משותפת (שהיום מכונה אחריות הורית שווה) ולהסביר על ההשלכות שיש לזמני השהות על המזונות. עו"ד גירושין אינו קובע מי יזכה להיות עם הילד ובאילו ימים, ועל ההורים לנסות לגבש תוכנית שמתאימה לזמנים שלהם ולנסח אותה בהסכם מסודר. גם על נושא זמני השהות או משמורת ניתן לקרוא בדף מיוחד שמוקדש לנושא בקישור הזה >

חלוקת רכוש בגירושין: אל תעשו זאת ללא עו"ד גירושין מנוסה

משפחות שצברו רכוש רב בעת הנישואין מגלות כי נושא הרכוש מהווה אבן נגף לתהליך גירושין מהיר. כפי שיעיד כל עו"ד גירושין החקיקה הנוגעת לחלוקת הרכוש בין שני בני־הזוג ברורה מאוד, ומשתנה בהתאם לדרך שבה כל צד צבר את הרכוש (ירושה או קנייה מכספו) וכן הזמן שבו קיבל רכוש זה. בנוסף, הדין הנוגע לזוגות שהתחתנו עד 1974 שונה מהדין שנהוג לאחר מכן.

עד 1974 הייתה נהוגה חזקת השיתוף. כלומר, שני בני הזוג מחלקים את הרכוש שווה בשווה ביניהם. אך, לאחר מכן הדין השתנה, וזוגות שנשואים משנת 1974 ידונו בבית המשפט בסיוע עורך דין גירושין לפי "חוק יחסי הממון בין בני זוג – הסדר איזון המשאבים". במסגרת איזון המשאבים בדרך כלל יחושב סך כל הרכוש של שני הצדדים (בתהליך שמאות), ויחולק ביניהם. אם צד אחד קיבל נכסים ששוויים גבוה יותר מהצד השני, הוא יוכל לשלם על ההפרש או להעניק נכס אחר בתמורה.

הסדר זה תלוי כמובן בקיומו של הסכם ממון שנחתם לפני או בזמן הנישואין בסיוע עורך דין לענייני גירושין. אם נחתם הסדר כזה, בית המשפט יבחן את חוקיותו של ההסכם, וכן שאין מדובר בהסכם שנחתם בלחץ של בן־הזוג "המבוסס יותר כלכלית". אם ההסכם חוקי ובן הזוג מלווה על ידי עו"ד גירושין טוב, בית־המשפט יטה להחלטה על פי הכתוב בהסכם.

חשוב לציין בהקשר זה כי בני־זוג רבים שמתגרשים מנסים להעלים נכסים, להעביר אותם על שם חברים או קרובים או להפחית את השיווי של עסק בבעלותם. חשוב לציין כי בית־המשפט רואה נושא זה בחומרה רבה ופועל למען זכותו של בן־הזוג השני לשיתוף בנכסים אלה. אם ניכר שהנכס נמכר בסכום שאינו מתאים לשוויו של הנכס למכר או בן משפחה, בית־המשפט עשוי אפילו לבטל את העסקה. לכן חשוב למצוא עורך דין לענייני גירושין, שידריך אתכם בתחום הרכוש לפני ביצוע טעויות מיותרות.

חשוב לדעת כי אם מגלים נכס שעשוי להיות שייך לבן זוג שניסה להעלימו יש לפנות מייד לשירותי עו"ד גירושין ולא להתמהמה. מדוע? בפסק דין של בית המשפט המחוזי תל אביב יפו , למשל, צוין כי זכויותיה של האישה למגרש מוטלות בספק בשל מספר גורמים וביניהם העובדה כי השתהתה ולא תבעה מיד את זכויותיה על מגרש זה. עו"ד גירושין מנוסה היה מסייע לה לעמוד על זכויותיה באופן מיטבי, לו הייתה פונה לשירותיו מוקדם יותר.

איך לבחור עו"ד גירושין שנכון לך?

בחירה של עו"ד גירושין לטיפול בתיק שלכם צריכה להיעשות בכובד ראש. עליכם למצוא אדם שאתם מרגישים נוח לשתף עימו את כל הנושאים השונים הקשורים להתנהלות המשפחתית עם בן הזוג. זאת משום שכל עורך דין לענייני גירושין צריך לדעת את כל הנושאים שבן־הזוג השני עשוי להעלות מול השופט. בנוסף, חשוב למצוא עורך דין גירושין שהצליח לנצח בתיקים דומים למקרה שלכם ויש לו את הניסיון למצוא את הדרך הטובה ביותר לסייע לכם להשיג את מבוקשכם בהסכם הגירושין.

נושאים כמו עלות הטיפול בתיק, קרבה גיאוגרפית של המשרד והמלצות של בני זוג אחרים שהסתייעו בו יכולות אף הן לעזור לבחור עורך דין לענייני גירושין, אך אלה שוליים מול הניסיון שצבר אותו אדם בתחום דיני המשפחה.

חשוב גם לשים לב לאופיו של האדם שיטפל בתהליך הרגיש כל כך שישפיע על משפחתכם לעד. ישנו עו"ד גירושין שינסה לכוון אתכם לדרך של פשרה כדי להאיץ את התהליך, ויש עורך דין גירושין שיכוון אתכם למלחמה ארוכה ומתישה מול הצד השני, כדי שתזכו להסכם הטוב ביותר עבורכם. בדרך כלל כל בן זוג נוטה לבחור את העו"ד המתאים לו לפי הזמן ההקרבה הנפשית והמחיר הרגשי שיש להליך מורכב זה.

נמליץ לכם לבחור עורך דין גירושין שמסוגל לעמוד על זכויותיכם, ועדיין רגיש מספיק להבין את המורכבות המשפחתית ומסוגל לעזור לכם להרגיש בנוח בכל שלב בתהליך. זוגות שמרגישים שהם יכולים לבחור בגירושין בהסכמה יכולים לשאול עו"ד גירושין מנוסה כיצד להגיע להסכם במהירות וללא דיונים מיותרים בבית־המשפט.

לסיכום, לפני שאתם ניגשים לתביעה בבית הדין הרבני או בית־המשפט לענייני משפחה, בחרו עורך דין לענייני גירושין שמתאים לאופי שלכם, בעל ניסיון ויכולת לייעץ. עו"ד גירושין טוב יכול להיות ההבדל בין מצוקה כלכלית לתהליך גירושין נוח שבסופו תהיו מרוצים.
פנו עוד היום למשרדי עו"ד גירושין ספיר בן אליהו לייעוץ מקיף בתיק הגירושין שלכם, ותגלו את האיזון הנכון בין רגישות והקשבה לעמידה בלתי מתפשרת על זכויותיכם.

התנגדות לצוואה

ליצירת קשר אנא השאירו פרטים ונחזור בהקדם

    דילוג לתוכן